naše nabídka


oblíbená témata

další témata   


oblíbené weby
všechny weby   

partneři
další partneři   

Co znamenají hrbolaté nehty

Nemoci

Zveřejněno dne 02.8.2012Co znamenají hrbolaté nehty Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že jejich nehty mohou být skvělým barometrem celkového zdravotního stavu. V mnoha případech mohou být změny ve vzhledu nehtů první známkou do té doby neznámých zdravotních problémů, jako jsou skryté problémy oběhového systému, respirační poruchy, anémie z nedostatku železa nebo onemocnění štítné žlázy. Tyto příznaky jsou na nehtech obvykle patrné jako různé hrboly či vroubky na nehtech, také jako různá zbarvení a změny v kontuře nehtového lůžka. Neměli bychom proto zkoumání svých nehtů brát na lehkou váhu a všímat si jich častěji!


Článek se zaměřuje na témata: vroubky na nehtech, diagnostika nemocí podle nehtů, nehty a nemoci, prohlubně na nehtu, podélné rýhy na nechtech.

Zobrazeno k tématu dlouha video por česky.

Rovné vroubky na nehtech

Když se podíváte na své nehty, vidíte na nich nějaké hrbolky nebo vroubky nebo podélné rýhy na nehtech? Nerovnosti na nehtech nemusí být hned nutně důvodem ke znepokojení. Měli bychom rozlišovat mezi horizontálními vroubky a vertikálními vroubky na nehtech. Vertikální vroubky nebo také označené jako svislé rovnoběžné čárky na nehtech, či podélné rýhy na nehtech, jsou vidět poměrně často a většinou neznamenají nic vážného. Tyto vroubky zpravidla začínají u nehtového lůžka a rovnoběžně pokračují ke špičce nehtu. Tyto oblouky se objevují tím více, čím jsme starší a obecně nesvědčí o špatném zdraví nebo vážné zdravotní komplikaci. Vertikální vroubky na nehtech mají tedy souvislost se stárnutím a jsou v některých ohledech podobné vráskám na kůži. Tyto vroubky na nehtech obvykle začnou nejdříve na jednom nebo dvou nehtech a nakonec, jak přibývá věk, se vyvinou na všech. První známky vroubků na nehtech se mohou objevit již ve třiceti letech. Nadneseně by se dalo říci, že takto proužkované nehty jsou známkou skutečné dospělosti člověka. Fotografie, na kterých jsou vidět tyto neškodné rovné vroubky na nehtech, jsou zde: rovné vroubky na nehtech foto.

Co dělat proti rovným svislým vroubkům na nehtech?

Bohužel toho moc není, ale můžete podpořit rychlý a zdravý růst nehtů, které pak můžete i častěji upravit pilníkem a zahladit tak nejhorší projevy.

  • Užívejte biotin (Biotin cena) 2,5 mg každý den. Biotin doplňujte i stravou, potraviny s vysokým obsahem biotinu jsou: zelená listová zelenina, hnědá rýže, pšenice, hrách, čočka, oves, sója, slunečnicová semena, vlašské ořechy, játra, vaječné žloutky, sýr, a sladké brambory - batáty.
  • Hrbolaté nehty opilujte nejdříve hrubým pilníkem a sražte ty nejvyšší hrboly. Postupně pak používejte pilníky s jemnější zrnitostí a na konec použijte vyrovnávací leštící pilník, kterým nehet perfektně vyleštíte. Nejlepší jsou pilníky papírové, které se dají koupit s různou zrnitostí. Tady je například nejpoužívanější sada tří papírových pilníků a je zde i nejlevnější cena: Sada tří pilníků na nehty cena.
  • Natírejte si nehty často olivovým olejem, který je ochrání před vysycháním. Olivový olej skvěle hydratuje nejen nehty, ale i kůžičku kolem, na které se pak netvoří záděry.
  • Po každém umytí na ruce ale i na nohy použijte hydratační krém a vetřete ho do nehtů. Krém na nehty nemusí být žádný zázrak, úplně stačí levná měsíčková Indulona. Důležitá je zde důsledná pravidelnost v natírání nehtů po každém umytí.
  • Nezatlačujte zpět kutikuly na nehtech, to je taková ta kůžička, která z vrchu doprovází nehet od nehtového lůžka.

 
Příčné hrbolky na nehtech

Horizontální vroubky na nehtech obvykle začínají z jedné strany nehtu podélně na jeho druhou stranu. Horizontální vroubky na nehtech jsou rovnoběžné s nehtovým kořenem a naznačují přítomnost nějakého onemocnění nebo špatného zdravotního stavu, i když to nemusí vždy tak být. Jeden takový zvláštní druh horizontálních vroubků nehtů, které mohou být příznakem onemocnění, se nazývají Beauovy linky. Jsou pojmenovány po vědci, který se jmenoval Joseph Honoré Simon Beau (1806–1865), který je jako první v roce 1846 popsal. Fotografie, na kterých jsou vidět tyto nebezpečné prohlubně na nehtech, jsou zde: Beauovy linky.
 

Beauovy linky jsou horizontální, hluboce zvrásněné vyvýšeniny na nehtech, které můžou být i lehce tmavé. Existuje celá řada příčin pro tyto výrazné prohlubně na nehtech, včetně předchozích zranění nehtového lůžka, podvýživy, reakce na některé léky a metabolické poruchy, jako je například cukrovka. Prohlubeň, která charakterizuje Beauovy linky nastane, když je růst nehtů dočasně zastaven kvůli nemoci nebo také i kvůli špatné výživě. Špatná výživa ani nemusí pocházet z naší vůle, například při nadměrně rychlém zhubnutí a podobně, ale může nastat i u člověka, který se stravuje normálně, ale má někde ve svém těle přerušenou výživovou cestu nehtů. Typicky to může být způsobeno špatným využitím bílkovin. Pokud máte tento typ horizontálních prohlubní na nehtech, tak navštivte svého praktického lékaře a ukažte mu to.

Někdy může být růst nehtů krátce přerušen z důvodu více společných faktorů, jako jsou náhlé změny výživy nebo po zranění nehtového lůžka. To může vést také k tvorbě horizontálních prohlubní na nehtech. Ty obvykle nejsou důvodem k obavám, ačkoli by bylo vhodné konzultovat jejich výskyt se svým lékařem, obzvláště máte-li zjevné horizontální vyvýšeniny, protože mohou být známkou nedostatku výživy nebo jiného onemocnění, které půjde diagnostikovat například z krevního rozboru. V některých vzácných případech mohou tyto podélné rýhy být příznakem otravy arzénem.
 

Pokud jste si nedávno všimli, že se vám na nehtech vyvinuly vyvýšeniny nehtů a zejména pokud jsou horizontální povahy, tak byste měli tyto příznaky konzultovat se svým lékařem, protože je důležité co nejdříve vyloučit vážnější zdravotní problém, na který by to mohlo ukazovat.

 

Autor: ©lusiTento článek si během posledních třiceti dnů přečetlo 691 lidí.


Sdílejte tento článek se svými přáteli:

Facebook    Twitter    Digg   

Poslat odkaz na článek známému poslat emailem.

Vytisknout článek!.


přidejte sem svůj komentář

Nenašli jste zde přesně to, co jste hledali? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
Ke svému dotazu použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
  Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!

přehled komentářů
Re: Re: trozara a artroza (ORLICKÝ 14.3.2014 8:23)

DĚKUJEME ZA ODPOVĚD .OŠETŘUJÍCÍ LÉKAŘKA ODMÍTLA DÁT
ŠETRNĚJŠÍ LÉK Z DŮVODU CENY, PROTOŽE SE JEDNÁ O STARŠÍ OSOBU.ZMĚNIT LÉKAŘE V JEJÍ SITUACI JE KOMPLIKOVANÉ. DĚKUJI ORLICKÝ


OdpovědětRe: trozara a artroza (Cempírek 13.3.2014 23:19)

Lék Trozara může skutečně výrazně zhoršovat vidění, které se stává rozmazané a také může ovlivnit bolestivost kostí a kloubů, které se nazývá atralgie. V obou případech je nutná okamžitá konzultace s lékařem, který lék předepsal. Je třeba aby objektivně zhodnotil stav pacientky a zvážil další léčbu. Poraďte své známé, aby navštívila svého lékaře a popsala mu své problémy.

Zdraví Cempírek!


Odpověděttrozara a artroza (ORLICKÝ 12.3.2014 13:22)

DOBRÝ DEN, MÁM ZNÁMOU MĚLA RAKOVINU PRSU, KTERÉ JE ODOPEROVÁNO. BYLO JI ŘEČENO, ŽE MUSÍ UŽÍVAT LÉK TROZARA, KTERÝ JI PŮSOBÍ OSLABOVÁNÍ ZRAKU A NEJVYŠŠÍ STUPEN ARTROZY. RÁDA BY ŠETRNĚJŠÍ LÉČBU. JEDNÁ SE O 60 LETOU ŽENU. PROSÍM O RADU.

DĚKUJI ORLICKÝ


Odpovědětdiosminol diskuze (Nikol 30.9.2013 21:45)

Díky za článek. Co se týče nehtů, tak mohu doporučit eshop www.rajnehtu.cz/ kde se dá koupit spoustu skvělých pomůcek pro úpravy.


OdpovědětRe: olupování nehtů (Kamča 19.8.2013 11:06)

Já bych podpořila příjem kolagenu, protože je to stavební kámen nehtu a bývá často v nedostatku při různých hubnoucích dietách. Nejlépe ho doplníte přirozeně stravou, jedením masa a kůží. Pokud se vám to do vašeho jídelníčku nehodí, tak můžete využít některý z přípravků, jako je například Cemio Kamzík. Tady je k tomu bližší info www.ceskaordinace.cz…
Podle dalších zkušeností ostatních je prý vhodné také Dona Nails a nebo klasický kolagen v kostičkách.
Stav nehtů se po tom upraví teprve až když dorostou do stříhatelné délky a to trvá kolem šesti měsíců. Buďte proto trpělivá a užívejte zvýšené dávky kolagenu alespoň půl roku.


Odpovědětolupování nehtů (Hanka 17.8.2013 22:44)

Prosím o radu. Nehty na rukou se mi dvojí a posléze olupují. Nehty si nestříhám, ale piluji. Vitamíny moc nezabírají. A mé zaměstnání nedovoluje laky na nehty. Děkuji za cenné rady.


Odpovědět
články k tématu dlouha video por česky
Nepravidelná menstruace
Antikoncepce a početízveřejněno 26.2.2014

Vybíráme z obsahu: Ran, poruchy menstruace, poruchy svalu a nervu, chudokrevnost, anemie, neplodnost, nedostatek vitaminu B12 anemie, chudokrevnost, poruchy... Menstruace, unava, poruchy nervu, svalovy tres, zacpa, travici potize, nechutenstvi, buseni srdce, deprese, ospalost, poruchy pameti, huceni... Kuze, bolest bricha, poruchy az vymizeni menstruace Cushinguv syndrom nadvaha, ukladani tuku v brise, krku, tvarich, strie, ridnuti kosti, poruchy... Vlasu, zhorseni zraku, poruchy pameti, neplodnost, poruchy menstruace, nadmerna srazlivost krve, otoky nohou, buseni srdce, srdecni arytmie... Suchá, svědivá kůže, špatné hojení ran, padání vlasů, zhoršení zraku, poruchy paměti, neplodnost, poruchy menstruace, nadměrná... Celý článek...


Zaměření článku: menstruace, nepravidelnost, příčiny, babské radyKlystýr
Poradnazveřejněno 26.11.2013

Vybíráme z obsahu:   Klystyr video Videonavody na to, jak spravne provest klystyr doma . Fyziologicka onemocneni jako bolesti zad, poruchy traveni, nadymani, kyselosti, chronicka zacpa, syndrom drazdiveho tracniku jsou na dennim poradku.   Klystýr video Videonávody na to, jak správně provést klystýr doma . Pomáhá očistě tlustého a po nácviku i tenkého střeva, podporuje peristaltiku a vylučování usazených zbytků denaturovaných jídel,... Náš moderní životní styl ničí stále rostoucí zdravotní poruchy, u kterých je diagnóza nejasná. Celý článek...


Zaměření článku: klystýr, zdravotní účinky, jak správně provádět, video, fotoBílé kuličky pod kůží jsou mílie
Poradnazveřejněno 17.11.2013

Vybíráme z obsahu:   Jak odstranit mílie Zde je video, které se zaměřuje na odstranění mílií .   Jak odstranit milie Zde je video, ktere se zameruje na odstraneni milii . Poškození potní žlázy v důsledku nějakého kožního poranění nebo popáleniny. Na druhou stranu se to nedoporučuje, protože aplikace těchto krémů na oční víčka není zrovna dobrým nápadem. Dusledku nejakeho kozniho poraneni nebo popaleniny. Celý článek...


Zaměření článku: tvrdé akné, mílie, odstranění mílií, foto, video s odstraněnímÚčesy
Vlasyzveřejněno 27.3.2014

Vybíráme z obsahu: Ucesy pro muze video Zde je nekolik videonavodu na to, jak vytvorit moderni panske ucesy . Účesy pro muže Účesy pro ženy Zde je několik videonávodů, které vám pomohou vytvořit moderní dámské účesy . Ucesy pro zeny video Zde je nekolik instruktaznich videi, s popisem, jak vytvorit podstrizeny damsky uces . Celý článek...


Zaměření článku: účesy, ženy, muži, foto, videoUmělé oplodnění a následný porod
Trendyzveřejněno 19.4.2012

Vybíráme z obsahu: Ambulantni porod, aneb odrod v nemocnici a jdi domu  Ambulantni porod znamena, ze zena porodi v porodnici, na porodnim sale, Kratce po porodu,... Nejrizikovější dobou porodu jsou první 2 hodiny po porodu, proto většina porodnic ve světě maminky po porodu 2 hodiny monitorují na porodním sále. Nejrizikovejsi dobou porodu jsou prvni 2 hodiny po porodu, proto vetsina porodnic ve svete maminky po porodu 2 hodiny monitoruji na porodnim sale. Ambulantní porod, aneb odroď v nemocnici a jdi domu  Ambulantní porod znamená, že žena porodí v porodnici, na porodním sále, Krátce... Porod po umelem oplodneni Kdyz se rekne porod, tak vetsine z nas prijde na mysl klasicky spontanni porod, pripadne cisarsky rez na porodnim sale. Celý článek...


Zaměření článku: porod, porod video, umělé oplodnění, druhy porodů, ICSI, IVF, video celého porodu, porod ve vodě, porod v nemocniciTerapie EFT
Imunita a prevencezveřejněno 12.12.2013

Vybíráme z obsahu: Terapie EFT video Zde je několik videí, na kterých je vidět, jak se provádí terapie EFT v praxi . Terapie EFT video Zde je nekolik videi, na kterych je videt, jak se provadi terapie EFT v praxi . Metoda EFT je založena na poznatku, že příčinou všech negativních emocí (strach, úzkost, panika a tak dále) je porucha v našem energetickém systému. Výhody EFT EFT terapie je zaměřena na problémy v následujících oblastech: strach a fobie; práce, finance, sportovní a profesní výkonnost;... Vztahové problémy; alergie a kožní problémy; sebevědomí a sebeúcta; závislosti; trauma, posttraumatická stresová porucha; stres,... Celý článek...


Zaměření článku: eft, funkce, poruchy, výhody, použití, video
Prozdravi.cz

podobná témata
hrbolaté nehty na rukou vroubky na nehtech hrbolaté nehty podélné rýhy na nechtech podélně vroubkované nehty hrbolaté nehty nemoci zvrásněné nehty hrbolky na nehtech diagnostika nemocí podle nehtů hrboly na nehtech svislé rýhy na nehtech onemocnění nehtů na rukou diagnostika a léčba příčné rýhy na nehtech podélné rýhy na nehtech vroubkované nehty vroubkované nehty na rukou hrbolate nehty prohlubně na nehtu nehty nemoci příznaky nerovnosti na nehtech hrboľaté nechty hrbolaté nehty na nohou prohlubně na nehtech vroubky na nechtech nemoci nehtů na rukou rýhování černé linky na nehtech nehty podélné rýhy hrbolate nechty na rukach beauovy linky příčně vroubkované nehty hrbolky na nechtech lék na nemocné nehty co způsobuje podélné rýhování nehtů pruhy na nehtech nemocne nehty na nohou malé svislé červené čáry na nehtech hrbolatý nehet rýhy na nehtech nemoc nehtů na rukou foto nemoci podle nehtuposlední diskuse

Re: Re: Dotaz ohledně Višněvského balzámu

Díky za odpověď,alespoň trochu jste mně uklidnil.Další průvodní jevy,jako nepříjemné pocity...

více >>

Re: Dotaz ohledně Višněvského balzámu

Aplikace višněvského balzámu na 10 dní starou ránu je zcela v pořádku neboť prospívá rychlejšímu...

více >>

Dotaz ohledně Višněvského balzámu

Může mi prosím někdo pomoci,nevím zda je v pořádku když mi lékař na ránu po složité ortopedické...

více >>

Re: Re: pigmentove skvrny

tak moc dekuji za radu as tim uz prestanu ...navzdy moc dekuji za rychlou odpoved

více >>

Re: pigmentove skvrny

Jestli tě to fakt štve, tak si přestaň nípat ty pupínky. Tím zastavíš tvorbu nových skvrn....

více >>

další diskuse   
nabídka obchodu

Dermacol Zpevňující lak s kalciem Base Coat (Calcium Hardener Nail Polish) 10 ml

Dermacol Zpevňující lak s kalciem Base Coat (Calcium Hardener Nail Polish) 10 ml

Podlak - zpevňující lak s kalciem vytvoří na nehtech základní vrstvu, zpevní, vyhladí je a zároveň hydratuje!Aktivní látky: kalcium - posiluje a zpevňuje nehty, zabraňuje jejich lámání a vysušování, panthenol - podporuje epitelizaci (pokrytí epitelem) a hojení, zanechává nehty hydratované. Výhody: vytvoří základní vrstvu na nehtu, okamžitě vyhladí a ošetří...

Cena: 94 Kč
Koupit  koupit

Altermed Nailexpert pack sérum 4 ml + krém 30 g ZDARMA AKCE

Altermed Nailexpert pack sérum 4 ml + krém 30 g ZDARMA AKCE

Nailexpert na mykózy nehtů - zdravotnický prostředek určený pro ošetření a pravidelnou péči v oblasti nehtů nohou a rukou se sklonem k tvorbě mykóz. Specialista na krásné nehty.Nailexpert obsahuje: Silikonové oleje - vytvoří na nehtech ochranný film, který zamezuje průniku a rozvoji onychomykóz a jiných dermatofytů. Brání přítomným mykotickým patogenům v přístupu...

Cena: 192 Kč
Koupit  koupit

Delibutus Konopná péče na nehty a lůžka v aplikátoru 2,5 ml

Delibutus Konopná péče na nehty a lůžka v aplikátoru 2,5 ml

Konopná péče na nehty a lůžka je vyživující nehtový balzám, vhodný k ošetření záděr, prasklinek a jiných poškození pokožky kolem nehtů. Na nehty má ošetřující a mírně bělící účinek. Antiseptický účinek, ošetřuje a podporuje hojení....

Cena: 100 Kč
Koupit  koupit

Rimmel Zpevňovač nehtů Nail Nurse (Stronger Nails) 12 ml

Rimmel Zpevňovač nehtů Nail Nurse (Stronger Nails) 12 ml

Přípravek pro zpevnění nehtů.Účinky: předchází lámání a třepení nehtů, posiluje a zpevňuje....

Cena: 99 Kč
Koupit  koupit

Avon Lak na nehty (Nailwear Pro+) 12 ml Romance

Avon Lak na nehty (Nailwear Pro+) 12 ml Romance

Jasná barva na vašich nehtech! Lak pro silné nehty s výraznou barevnou škálou.Aktivní látky: komplex DURA-PLUS - zajišťuje ochranu, vysoký lesk a až o 80 % silnější nehty*. Výhody: 12 dní dlouhotrvající barvy**. * Výsledky mechanického testu. ** Výsledky zákaznické studie s 97 účastníky....

Cena: 85 Kč
Koupit  koupit

Artdeco Ochranný lak na nehty (Protection Top Coat) 6 ml

Artdeco Ochranný lak na nehty (Protection Top Coat) 6 ml

Ochraňte vaše nehty a/nebo jim vylepšete vzhled po opotřebení, způsobeném domácími pracemi či vlivy prostředí. Určeno speciálně pro ruce, které přicházejí často do styku s vodou, nebo jsou často vystaveny slunečním paprskům.Účinky: pokrývá nehty ochrannou vrstvou, prodlužuje trvanlivost barevných laků, zanechává nehty chráněné a dokonalé. Výhody: lesklý finiš...

Cena: 259 Kč
Koupit  koupit

Calvin Klein Lak na nehty Splendid Color (Nail Enamel) 13 ml - TESTER 240 Silver Streak AKCE

Calvin Klein Lak na nehty Splendid Color (Nail Enamel) 13 ml - TESTER 240 Silver Streak AKCE

Zářivý lak na nehty dodá vašim nehtům intenzivní barvu, třpytivý lesk a dlouhotrvající odolnost proti lámání. Snadno se nanáší, rychle zasychá a na nehtech vydrží neuvěřitelně dlouho....

Cena: 134 Kč
Koupit  koupit

Calvin Klein Lak na nehty Splendid Color (Nail Enamel) 13 ml - TESTER 236 Indigo Blue AKCE

Calvin Klein Lak na nehty Splendid Color (Nail Enamel) 13 ml - TESTER 236 Indigo Blue AKCE

Zářivý lak na nehty dodá vašim nehtům intenzivní barvu, třpytivý lesk a dlouhotrvající odolnost proti lámání. Snadno se nanáší, rychle zasychá a na nehtech vydrží neuvěřitelně dlouho....

Cena: 219 Kč
Koupit  koupit

Artdeco Pilník na nehty se třemi různými povrchy (Super Nail Polisher)

Artdeco Pilník na nehty se třemi různými povrchy (Super Nail Polisher)

Tento pilník na nehty zajišťuje jemný dlouhotrvající lesk, aniž byste museli používat lak na nehty. Sjednocuje povrch nehtu. Dlouhá životnost. Ideální pro tenké a jemné nehty....

Cena: 354 Kč
Koupit  koupit

Avon Lak na nehty (Nailwear Pro+) 12 ml Midnight Green

Avon Lak na nehty (Nailwear Pro+) 12 ml Midnight Green

Jasná barva na vašich nehtech! Lak pro silné nehty s výraznou barevnou škálou.Aktivní látky: komplex DURA-PLUS - zajišťuje ochranu, vysoký lesk a až o 80 % silnější nehty*. Výhody: 12 dní dlouhotrvající barvy**. * Výsledky mechanického testu. ** Výsledky zákaznické studie s 97 účastníky....

Cena: 85 Kč
Koupit  koupit


podobné články


Copyright © 2014 NetConsulting Praha s.r.o. Kopírování a šíření obsahu serveru ČeskýPřehled.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno! Podmínky užití

kopřivka na kůži foto | mančingová dieta na 28 dní | petechie na dolních končetinách | vermox bez receptu | hemeroidy fotky | očistná kůra podle paní mančingové | anurex diskuse

Sitemap | RSS | Google News | Sitemap